Klimatyzatory przydatne nie tylko latem

- Posted in Klimatyzacja by

klimatyzatory

Dało by się zakładać, że urządzenia klimatyzacyjne pożądane są raptem wyłącznie w upalne lato, takie jak teraz, skoro to upalne powietrze nie zezwala nam na swobodne funkcjonowanie. Zaiste ochładzanie wnętrz podczas upałów jest pierwszorzędnym wdrożeniem tego okazu urządzeń. Wszakże i gdy miną fale ukropów da się wyłowić zaimplementowanie dla urządzenia klimatyzacyjnego.

Sposoby na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji przez kominy

- Posted in Kominiarstwo by

smog

Wraz z tradycją zainicjowaną parę lat wcześniej, kiedy zaledwie zacznie się sezon grzewczy, rozpoczyna się wszem i wobec wiele gadać o sprawach połączonych z jakością powietrza w naszym państwie. Temat nie jest trywialny, jakiekolwiek statystyki stanowczo pokazują, że jest to u nas dylemat na tyle istotny, że czas w końcu coś poczynić w celu jego zlikwidowania.

WIększe nakłady na ogrzewanie podczas ostrej zimy

- Posted in Ogrzewanie by

ogień

Ostatnie kilka zim w naszym państwie było względnie ciepło jak na tę porę roku. Ale tegoroczna zima zademonstrowała nam jednoznacznie czym tak rzeczywiście jest ta pora roku. Przysporzyła ona zdecydowanie większe chłody, a poza tym ponownie przypomnieliśmy sobie czym jest śnieg. Chociaż można by było ten fenomen wykorzystać w weselszy sposób, to niestety rząd zamknął nam stoki narciarskie.

Klimatyzacja to ratunek na gorące dni

- Posted in Klimatyzacja by

klimatyzator

Człowiek w dwudziestym pierwszym stuleciu wykreował ogromne betonowe dżungle nazywane miastami. Surowce z jakich wytworzone są tego rodzaju miejsca przeważnie chłoną ciepło, które przekazywane jest nam przez słońce, kolorystyka również przyczynia się do tego iż w skwarne lato może być tu dramatycznie gorąco. Następnym minusem jest fakt, iż na planecie następuje transformacja klimatu, zatem ludzie jacy oswoili się z odmiennymi stosunkami termicznymi wymagają wybawienia.

Kto może wykonać przegląd komina?

- Posted in Kominiarstwo by

Któregokolwiek pokroju budowla, mieszkalna albo również odmiennego charakteru, jest wyposażona w różnego typu instalacje. W wypadku pewnych spomiędzy nich może dojść do sytuacji, w jakiej zagrożone może być życie osób zamieszkujących w takim obiekcie, czy będą to lokatorzy bądź również np. pracownicy. Jedną spomiędzy tego typu instalacji z pewnością jest wentylacja i przewody dymowe. Względem tego nakazy prawne postulują spełniania corocznych przeglądów kominiarskich, by uchronić osoby znajdujące się w niniejszych gmachach od skutków groźnych wypadków mogących być rezultatem niewłaściwie funkcjonujących instalacji kominowych.